بانکداری آنلاین ارز و اوراق راهنمای خدمات صفحه اصلی
لطفا قبل از ورود به سیستم , راهنمای کاربران را پس از کلیک کردن موس مطالعه نمائید , جهت بستن متن , مجدداٌ کلیک کنید
مراحل درخواست فروش ارز دانشجوئی از طریق ثبت اینترنتی

منظور از "واحدهای اجرایی" در این فایل راهنما، واحدهای ارزی , شعب ارزی- ریالی و دوایر ارزی مستقر در شعب ریالی منتخب (شامل میلاد نور کد 1633، رشید کد 852 ، ظفر‏-آفریقا کد 855 ، زاهدان کد 25655، خرم آباد کد 27802 ، شهرکرد کد 28802 ، نیاوران کد 3442 ، بجنورد کد 4404، بیرجند کد 4406 ، مرکزی اصفهان کد 56145، سی و سه پل اصفهان کد 561450 و جلفای اصفهان کد 56160) می باشد.

الف-مراحل ثبت اینترنتی درخواست ارز دانشجویی توسط متقاضی:

1-متقاضی ارز دانشجویی می بایست از طریق سایت بانک تجارت به نشانی www.tejaratbank.ir ،قسمت "بانکداری مجازی" و انتخاب منوی" ارز و اوراق بهادار" نسبت به ورود و ثبت اطلاعات و مشخصات دانشجو و همراهان در سیستم( از قبیل کد ملی، تاریخ تولد،کد رهگیری مربوط به وزارت علوم/بهداشت و درمان و...) اقدام و وارد سیستم گردد.

2‏- در قسمت منوی نوار ابزار صفحه ، متقاضی می تواند جهت اطمینان از صحت اطلاعات ثبت شده، در قسمت "مشخصات دانشجو در وزارتخانه" اطلاعات دانشجو را رویت و کنترل نماید.
توجه: چنانچه حساب‏/حساب هایی از مشتری در لیست نمایش داده شده، موجود نباشد، در گزینه «حساب های مغایرت دار» قابل مشاهده خواهد بود که عمدتاً دارای اشکالاتی از قبیل عدم درج تاریخ افتتاح حساب در سیستم های واحدهای اجرایی بوده و امکان صدور گواهی حساب برای آنها وجود نداشته و مشتریان می بایست از طریق مراجعه به واحد اجرایی دارنده شماره حساب مربوطه جهت اصلاح تاریخ افتتاح حساب و یا رفع مشکل اقدام نمایند.

3‏- سپس متقاضی وارد منوی "ثبت اطلاعات همراهان" شده و کد ملی ( و عند اللزوم تاریخ تولد) همراهان را وارد و ثبت می نماید.

4-در این مرحله متقاضی وارد منوی"تعیین مبلغ ارز و تکمیل اطلاعات" گردیده و شناسه تاک (کد رهگیری مربوط به تایید مدارک تحصیلی دانشجو توسط سفارتخانه ها و کنسولگری های جمهوری اسلامی ایران) را وارد و ثبت می نماید.در ذیل قسمت مذکور ، حداقل و حداکثر ارز( به دلار) قابل پرداخت به دانشجو و همراهان نمایش داده می شود.در این مرحله مشتری مبلغ ارز درخواستی (به دلار) را وارد نموده و نرخ ارز و معادل مبلغ ریالی علی الحساب(قابل پرداخت) به طور خودکار نمایش داده می شود.سپس مشتری آیکن "ثبت اطلاعات ارز" را کلیک می نماید.

5‏- در این مرحله متقاضی می باید از طریق نوار ابزار بالای صفحه وارد منوی "وضعیت درخواست و پرداخت اینترنتی" گردد.در این قسمت متقاضی وارد درگاه پرداخت (شتابی) گردیده و پس از پرداخت مبلغ علی الحساب ریالی تعیین شده ،کد پیگیری مربوط به انجام پیش خرید ارز از طریق پیامک به تلفن همراه مشتری ارسال می گردد.

6-پس از تامین و تخصیص ارز دانشجویی از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا. (معمولا ظرف یک هفته) ، پیامکی از سوی واحد ارزی مربوطه (مبنی بر مراجعه و دریافت ارز) به تلفن همراه مشتری ارسال می گردد . پس از دریافت پیامک اخیرالذکر، متقاضی با در دست داشتن مدارک لازم به واحد اجرایی ارزی مربوطه مراجعه می نماید تا پس از احراز هویت و تکمیل مدارک ناقص احتمالی و همچنین پرداخت مابه التفاوت مربوط به نرخ ارز و صدور اسناد مربوطه ، ارز دانشجویی درخواستی به وی تحویل گردد.

ب–نکات لازم الرعایه:

1-هم ارز ریالی اخذ شده به طور علی الحساب بوده و تسویه حساب نهایی با مشتری پس از دریافت ارز و نهایی شدن معامله با بانک مرکزی و با احتساب کارمزدهای مربوطه می باید صورت پذیرد.

2-پرداخت ارز منوط به تحویل ارز از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با نرخ های مصوب بوده و در صورت هرگونه تغییر در شرایط مقررات بانک مذکور، این بانک هیچگونه مسئولیتی درخصوص تأمین ارز نخواهد داشت.

3-مسئولیت صحت و سقم مدارک مربوطه به عهده متقاضی بوده و در صورت وجود هرگونه اشکال در مدارک ارائه شده، ارز دریافتی می بایست به این بانک مسترد گردد.

4‏- جهت تحویل ارز، ارائه مدارک شناسایی لازم از جمله اصل کارت ملی و اصل شناسنامه متقاضی الزامی است . همچنین جهت وکلا اصل وکالتنامه معتبر و برای والدین دانشجو، اصل شناسنامه والدین نیز مورد نیاز است.

5‏- با توجه به محدودیت در سقف پرداخت از طریق اینترنت برای مبالغ بیش از پانصد میلیون ریال، ثبت نام می بایست از طریق مراجعه حضوری صورت پذیرد.

6‏- برای هر نامه صادره از سوی وزارتخانه ها، فقط یک بار امکان ثبت نام به صورت اینترنتی وجود دارد، لذا در صورت وجود درخواست برای دریافت بخشی از مبلغ متعلقه، دریافت مابقی از طریق مراجعه حضوری امکان پذیر خواهد بود.شایان ذکر است امکان دریافت ارز برای هر معرفی نامه صادره از سوی وزارتخانه های مربوطه حداکثر دو بار می باشد.


شایان ذکر است رمز دریافتی می تواند به صورت دائمی مورد استفاده قرار گیرد در صورت فراموشی می توانید رمز جدید را دریافت نمائید

کد ملی دانشجو :
دسترسی سریع
تاریخ تولد دانشجو :
لطفا دقت نمائید تاریخ تولد را بدون علامت مانند 13450214 وارد کنید
 
شماره موبایل(جهت ارسال SMS) :
لطفا دقت نمائید شماره تلفن همراهی را که وارد می کنید منبعد از آن در ارسال پیامک و پیگیریهای آتی از طرف این بانک مورد استفاده قرار خواهد گرفت
 
  انتخاب گرایش تحصیلی :  
کد رهگیری(مندرج در نامه) :
پس از درج کد رهگیری پیرو نامه وزارتخانه و با توجه به انتخاب گرایش تحصیلی اطلاعات دانشجو آنلاین دریافت خواهد شد
 
: کد امنیتی
  ورود کد امنیتی :
 
رمز عبور دریافتی :
پیغام